محل تبلیغات شما

سلام فاخته جان
فراموشکار شده‌ام تازگی؛ خاطرم نیست امروز یکشنبه بود یا دوشنبه. می‌دانی؟ آدمیزاد ذاتا فراموشکار است؛ نه اینکه به اشتباه چیزی را یادش برود یا حواسش پرت باشد مثل من، نه؛ با تصمیم و نظر خودش هر آنچه که بخواهد به دست باد می‌سپارد. فراموشی در انسان تعبیه شده تا زندگی بهتری داشته باشد. توی یک سریالی، شخصیت اصلی می‌گفت که ما مثل فیل نیستیم، ما انسانیم و خوشبختانه می‌توانیم فراموش کنیم. می‌دانید که فیل‌ها حافظه خیلی خوبی دارند و خاطره‌ها برای مدتی طولانی توی ذهن‌شان می‌ماند. راستی شما فکر می‌کنید خوب است که ما مثل فیل‌ها نیستیم؟ من کمی گیج شده‌ام. شاید واقعا لازم است، به هر حال نمی‌شود که همه‌چیز همیشه توی خاطر آدمی باشد. عنصر فراموشی» در ما کار گذاشته شده، اما هر کسی یک‌طور ازش استفاده می‌کند. مثل ماجرای معروف چاقو و کاربردش است. به خاطر سپردن و مرور مدام یک اتفاق یا خاطره می‌تواند زندگی ما را به هم بریزد، و از یاد بردن سریع، زندگی یکی دیگر را می‌تواند خراب کند.
فاخته جان، من تا به حال حرف عاشقانه‌ای به تو نگفته‌ام؛ خودت که خبر داری من اهل حرف زدن نیستم، به زبانم نمی‌آید از آن جمله‌ها بگویم؛ نه اینکه به غرورم بربخورد یا اینکه گفتن‌شان را دوست نداشته باشم، نه؛ موضوع این است که همیشه سعی می‌کنم حسم را با رفتارم و در کارهایم نشان بدهم. اینطوری ملموس‌تر است، واقعی‌تر است. وگرنه می‌شود مثلا برای چند سال بهترین و زیباترین جمله‌ها و حرف‌ها را گفت، و بعد هم رفت. اصلا وقتی یک جمله را زیاد تکرارش کنی خاصیتش را از دست می‌دهد، هم برای شنونده‌اش و هم برای گوینده‌اش. این روزها، جمله‌ها و کلمه‌ها را دستمالی کرده‌اند، دیگر رنگ و بوی قبل را ندارند. آدم‌ها در ثانیه‌ای می‌شوند عشق، دلبر و یار.

تک‌گویی

هیچکس «راس» را دوست ندارد

نامه‌های بی جواب - 6

من همین پایین منتظرم

هم ,مثل ,اینکه ,زندگی ,توی ,جمله‌ها ,که ما ,ما مثل ,جمله‌ها و ,نه اینکه ,هم برای

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها